دستگاه لیزر ربامبو ( نی خیزران )

نامهای متداول : بامبو , نی , خیزران , بامبوزا

خیزران اکثر اوقات با لاکی بامبو که در بازارها در آب به فروش می رسند نادرست گرفته می گردد .

نام ان دستگاه لیزر یسی : Bambusabamboo ,

نام علمی &# سایت دستگاه لیزر : گندمیان Graminees

دیوار سبز نی خیزران

رنگ دستگاه لیزر : بسته به مدل معمولا طیفی از سفید تا زرد و صورتی


شکل دستگاه لیزر : معمولا خوشه ای با شباهتی به خوشه گندم و در بعضی جور ها به طور زنگوله ای و آویزان از خوشه نمایان می گردد .

میوه : بسته به جور در میزان های متعدد از حدود یک گردو تا مقدار یک پرتقال به صورت چغندری . جور ولگاریس معمولا دستگاه لیزر نمیدهد و هیچ دانه ای تولید نمی‌کند ومیوه دادن آن نایاب است .

مقدار حد اکثر : بسته به دسته از تعدادی ده سانتیمتر تا 40 متر ( در جور ولگاریس تا 8 متر بلند می شود . )

دستگاه لیزر دهی :

اکثر زمان ها دستگاه لیزر بامبو مدل به ندرت نمایان میشود در واقع در اکثری نوع ها دستگاه لیزر در فواصل زمانی 65 تا 120 سال می روید .

برگ و ساقه :

گونه ولگاریس Bambusa از نگاه ظاهری با اندازه متوسط ​​ , شاخه ها آویزان و فارغ از خار است . ساقه آن به رنگ لیمویی رنگ زرد با خط مش خط مش سبز و برگ سبز تیره است . ساقه ها راست , غیر شکننده , انعطاف پذیر , با دیواره ضخیم در قسنت نزدیک زمین قادر است . دارنده گره هایی است که پاره ای متورم خیس تز ساقه می باشد . میانگره های آن 20 تا 45 سانتیمتر با نیز مسافت دارا هستند . تعدادی شاخه از گره های میانه ساقه و بالا رویش می‌کند . برگها , برگریز با کرک متراکم میباشند و حاشیه تیزی دارا هستند .

بامبو معمولاً به رنگهای مختلفی مانند سبز , مشکی , متمایل به قهوه‌ای , عنابی , و زرد رنگ مایل به کرم دیده می شود .

نی خیزران

خاستگاه و موطن گیاه :

Bambusa ولگاریس , بامبو معمولی , جور ای گسترده از بامبوها است . بومی هندوچین و استان یوننان در جنوب چین است , ولی به طور گسترده ای در بسیاری از مکان های دیگر کشت شده است .

اغلب بامبو ساکن بخشها گرم و مرطوب یا این که آب و هوای معتدل استوایی و گرم است . با این وجود , بخش اعظمی از اشکال متفاوت در آب و هوای متعدد پیدا شده است , از بخش ها گرمسیری گرم تا بخش ها کوهستانی خنک و بیشه های مرتفع کوهستانی . در حیطه آسیا و اقیانوس آرام و سراسر شرق آسیا می رویند , ازعرض جغرافیایی 50 سکو در ساخالین , از جنوب تا شمال استرالیا , غرب هند و هیمالیا , چین , ژاپن و کره اشکال بومی بامبو یافت میگردد .

آن ها همینطور به تعداد قلیل در کشورهای جنوب صحرای آفریقا می رویند , از شمال تا جنوب موزامبیک و جنوب گرمسیری ماداگاسکار و جنوب سنگال یافت می‌شوند و درقاره آمریکا بامبو دارنده طیف ساکن از بخشها جنوب آرژانتین و جن دستگاه لیزر های راش از راءس شیلی , از روش آمریکا جنوبی جن دستگاه لیزر های انبوه بخشها گرمسیری , به فن کوه های آند در اکوادور کشیده شده است . تقریبا هیچ نوع ای از بام